دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مداربسته صنعتی اصطلاحی است که در مورد دوربین های باکس (Box) یا همان جعبه ای به کاربرده میشود. از این رو به آنها دوربین صنعتی میگوییم که، بخاطر مقاومت بالا و مجهز بودنشان می‌توانند دوربین مدار بسته ضد زنگ، دوربین ضد انفجار و یا دوربین چرخشی باشند. در دوربین مداربسته صنعتی دست شما بسیار باز است چراکه، می توانید نوع حافظت در برابر آب و هوا(IP66,IP67,…) ، وضوح دوربین ، نوع سیگنال ویدیویی و از همه مهم تر نوع لنزی که مورد نیاز شماست را انتخاب کنید. از دیگر مزایای دوربین باکس این است که، هم در فضای خارجی و هم در محیط داخلی، قال استفاده قرار میگیرند. برای خرید انواع دوربین ها از جمله دوربین مداربسته داهوا ، رستر و… با کارشناسان ما در تماس باشید.

ویژگی های دوربین مداربسته باکس

دوربین صنعتی

در دوربین های مداربسته از لنز به صورت جداگانه استفاده می کند که این یکی از ویژگی های دوربین های مداربسته باکس یا دوربین مداربسته صنعتی می باشد وجود لنز خارجی در این دوربین‌های مداربسته باعث می شود تا کیفیت تصاویر مناسب تر و بهتر از دوربین های مداربسته دیگر باشد معمولاً در کاربرد های تخصصی تر از دوربین های مداربسته صنعتی استفاده می کنند زمانی که شما نیاز به تصویر برداری در زاویه بسیار بسته در کاربردهای خاصی داشته باشید می توانید از این دوربین های مداربسته box استفاده کنید اما توجه کنید که دوربین های باکس قابلیت ضد آب بودن را ندارد و هم چنین شما اگر برای محیط های خارجی از این دوربین استفاده کنید باید حتماً از کاور محافظ برای پوشش دوربین استفاده کنید توجه داشته باشید که دوربین های مداربسته box معمولاً از جنس پلاستیک یا فایبر گلاس تولید و به بازار عرضه می شوند.

پرفروش ترین انواع دوربین صنعتی

دوربین صنعتی چیست ؟

دوربین صنعتی

همانطور که پیشتر نیز گفتیم، دوربین صنعتی یا باکس به دوربین هایی با بدنه معمولا مستطیلی شکل فلزی یا پلاستیکی میگویند که امکان نصب انواع لنز خارجی را دارد و به کمک آن می توان فاصله کانونی مناسب در محیط نصب دوربین مدار بسته را در اختیار داشت. اغلب دوربین های صنعتی متاسفانه فاقد تکنولوژی IR (دید در شب) هستند اما در محیط های کم نور تصویر مناسب تری نسبت به دوربین های عادی نشان میدهند. البته این راهم در نظر داشته باشید که برخی، هر دوربین مداربسته ای که مقاومت بالایی داشته باشد را دوربین مداربسته صنعتی مینامند. پس با توجه به مقاومت بسیار بالای دوربین های مدار بسته بولت دربرابر شرایط نامناسب جوی از جمله گرد و غبار یا رطوبت عده ای، از این نوع دوربین ها به نام دوربین مدار بسته صنعتی نام می برند.  دوربین مداربسته صنعتی در محیط های بیرونی، درون کاور و پایه های صندوقی IP66 در ارتفاع 2/80 تا 4 متری از سطح زمین قرار میگیرند.

کاربرد دوربین مداربسته صنعتی

از ممتاز ترین امکانات و مزایای دوربین مداربسته صنعتی این است که خاطر مقاومت بالا از آن میتوان در تمامی محیط های صنعتی، کارخانه ها و … استفاده کرد. البته به این نکته باید توجه کنید که این دوربین ها را می توان در هر محیطی با توجه به نوع استفاده نصب کرد.

ویژگی دید در شب در دوربین های صنعتی

دید در شب دوربین صنعتی

معمولاً برای محیط هایی که نور کافی ندارند در شب شما می توانید از دوربین های مداربسته باکس استفاده کنید چرا که از دید خوبی در شب برخوردار هستند.

لنز دوربین های مداربسته صنعتی (باکس)

توجه داشته باشید دوربین های مداربسته باکس معمولاً فاقد لنز بوده و شما باید لنز خارجی برای آن تهیه نمایید که در انتخاب لنز باید نوع پایه لنز و همچنین میزان رزولوشن را در نظر داشته باشید.

لنز هایی که در بازار وجود دارند برای اتصال به دوربین های مداربسته معمولاً دارای قسمتی می باشند که پایه های آن هستند پایه لنز دوربین معمولی در دو مدل C و CS تولید و به بازار عرضه می شود که شما باید در هنگام خرید به نوع آن دقت نمایید.
یکی دیگر از عواملی که برای انتخاب لنز های رنگی دوربین های مداربسته box اهمیت دارد میزان رزولوشن می باشد که این میزان بر اساس ساعت مشخص می باشد شما می توانید برای دوربین مگا پیکسل از کیفیت تصاویر مگا پیکسل مناسب دوربین های مداربسته باکس استفاده کنید.

مزیت لنز خارجی

لنز دوربین صنعتی

یکی از مزیت های مهم لنز خارجی برای دوربین های مداربسته باکس قدرت انتخاب بیشتری برای انواع لنز با زوایای دید مختلفی خواهید داشت در هنگام خرید و انتخاب لنز باید نهایت دقت خود را به کار ببرید.

تفاوت دوربین مداربسته صنعتی (باکس) با دوربین های مداربسته دیگر

یکی از تفاوت دوربین های باکس امکان نصب لنز خارجی می باشد که در هیچ نوع دوربین‌مداربسته دیگری این امکان وجود ندارد همچنین از دوربین های باکس به صورت محدودتر و در کاربرد های خاصی می توان استفاده کرد توجه داشته باشید که دوربین های مدار بسته باکس قابلیت دید در شب ندارند و هم چنین در مقابل گرد و غبار نیز مقاومت ندارد یکی دیگر از تفاوت دوربین های مداربسته باکس یا صنعتی احتیاج به پایه برای لنز خارجی می باشد و همچنین کیفیت تصویر در دوربین های مداربسته باعث بسیار بالاتر از سایر دوربین های مداربسته می باشد هنگام نصب دوربین های مداربسته باکس حتماً از فضای استفاده کنید که موجب پوشش باشد و همچنین جهت ضربه پذیری و ایجاد تغییر در جهت دید دوربین مدار بسته باکس را حتماً بررسی کنید.

توجه داشته باشید که دوربین های باکس یا همان دوربین های مداربسته صنعتی فاقد تکنولوژی دید در شب هستند اما در نظر داشته باشید که این دوربین های مداربسته تصاویر مناسب و با کیفیتی را در محیط‌های کم نور برای شما ثبت و ارسال می کند.
در این مذهب ویژگی ها و کاربردها برای دوربین های مداربسته باکس یا دوربین مداربسته صنعتی ذکر شد تا شما بتوانید با این دوربین های مداربسته پرکاربرد آشنا شده و در هنگام خریداری بتوانید ویژگی‌های آن را در نظر داشته باشید.

دوربین های مدار بسته برای حفاظت از منزل و محیط کاری اهمیت بالایی دارد اما در نظر داشته باشید که باید با توجه به کاربرد هایی که مد نظر شماست می توانید دوربین مداربسته مناسبی را انتخاب کنید که هم از دید مناسبی برخوردار باشد و هم پاسخگوی نیازهای شما مصرف کنندگان باشد شما می توانید در زمان خرید از راهنمایی و کمک کارشناسان و مشاوران ما بهره مند شوید راه های ارتباطی با کارشناسان را برای شما در سایت قرار داده ایم.

نگهداری از دوربین مداربسته صنعتی

محافظ دوربین صنعتی

در محیط‌هایی بیرونی که احتمال خوردگی، رطوبت و دمای خیلی بالا و دمای خیلی پایین را میدهید، باید از باکس‌های محافظ دوربین مداربسته صنعتی استفاده کنید. بدین صورت که، دوربین صنعتی شما در یک باکس دیگر قرار می‌گیرد. مثلا در کارخانه های تولید مدارد غذایی که بخار آب و بخار روغن ه دورین مداربسته شما آسیب میرساند استفاده از باکس های نگهدارنده ه شدت توصیه میشود. درانتخاب طرح ونوع پوشش محافظ باید درنظر داشته باشید که پوشش شما باید به گونه ای باشد که به راحتی توانید از توانایی های لنز دوربین خود استفاده کنید.

نکاتی که قبل از خرید دوربین مداربسته صنعتی باید بدانید

اولین نکته ای که هنگام خرید دوربین مداربسته صنعتی خود باید حتما در نظر بگیرید، این است که دوربین مداربسته باکس زاویه دید بسیارمحدودی دارد پس این را در نظر داشته باشید که بعد از نصب این دوربین تنها میتواند زوایای خاصی را به شما نشان دهد.

دومین مورد این است که دوربین مداربسته صنعتی بدون لنز به فروش می رسند که مشتریان بتوانند با در نظر گرفتن نیاز خود لنز مورد نیاز را تهیه کند. این دوربین ها با استفاده از لنز خارجی می توانند دقیق ترعمل کنند و تصاویری با دقت بالاتر در اختیار شما قرار دهند.

مزایای دوربین مداربسته صنعتی

۱) جلوگیری از سرقت

در اماکن و کارخانه ها که هرگونه سرقتی خسارات سنگین را به شخص وارد میکند، از دوربین مداربسته صنعتی استفاده میشود و با نصب این دوربین های مدار بستهبا کیفیت در این محیط ها از احتمال هرگونه سرقت جلوگیری میشود.

۲) دسترسی از راه دور

دوربین مداربسته صنعتی از جمله پرطرفدارترین دوربین کنترل از راه دور است که به سادگی میتوان با اتصال آنها به اینترنت، محیط مورد نظر را از راه دور کنترل نمود. این مزیت موجب می شود شما به صورت شبانه روزی به تصاویر دوربین خود به صورت زنده دسترسی داشته باشید و در صورت وقوع اتفاق بلافاصله خبر دار شوید.

۳) تامین امنیت

دوربین مداربسته صنعتی امنیت کارکنان اماکنی که از این نوع دوربین مداربسته استفاده میکنند را فراهم میکند. و در مواقع بروز هرگونه حادثه ای شما میتوانید به سرعت به کاراین نوع دوربین های مدار بسته می توانند امنیت افرادی که در کارخانه کار می کنند را تامین کنند. در صورت وقوع هر حادثه ای از جمله آتش سوزی در یک بخش و … شما می توانید به سرعت به کارکنان خود اطلاع دهید تا آن بخش را ترک کرده و کلیه اقدامات لازم در کسری از ثانیه اتفاق افتد.

سوالات پرتکرار

دوربین صنعتی

۱- قابلیت دید در شب دوربین های صنعتی چطور است؟

این دوربین ها فاقد مادوم قرمز بوده و در نتیجه دید در شب بسیار کمی دارند و عمده فکوس و تمرکزشان بر روی لنزی است که در ساختار این دوربین ها استفاده میشود.

جمعبندی

دوربین صنعتی ، دوربین های پرکاربردی هستند که بیشتر در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. در خرید لنز دوربین های صنعتی دقت لازم را داشته باشید تا این دوربین کارایی مطلوب را برای شما داشته باشد.

برچسب ها: قیمت دوربین صنعتی، دوربین صنعتی پردازش تصویر، دوربین صنعتی چیست، قیمت دوربین مداربسته و دزدگیر، دوربین مداربسته winpossee، دوربین مداربسته lightron، دوربین مداربسته باکس

منبع: negaco.com

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *